Näitan kõiki 7 tulemust

 • Quick view

  Kolumise kaardid

  16,10

  “Hiiumaa kolumise kaardid” on seltskondlik mõistatusmäng, milles õpid tundma hiiukeelseid sõnu ning saad teada põnevaid fakte Hiiumaa ajaloo ja inimeste kohta. Pakis on 100 kaarti kokku 200 küsimusega. Mängida võid kahe- või kasvõi kümnekesi. Head nuputamist!

  Koostaja: Aivar Viidik
  Illustratsioonid: Luisa Harjak
  Väljaandja: MTÜ Hiiu Öko, 2021

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Minu vanaema lemmikretseptid”

  26,16

  Raamatus on Liis Mändmetsa vanaema Helgi retseptid.

  Raamatu autor Liis Mändmets

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Ma käin juba koolis!”

  14,61

  Raamat räägib Otist, väikesest poisist, kes on oma koolitee alguses. Lood on saanud kaante vahele tänu autori lastele. Kõiki lugusid seob inimeseks kasvamise teemad ja sellega seotud emotsioonid.

  Autor: Sirje Agan-Liive, psühholoog ja pereterapeut
  Väljaandja: Stepslike OÜ

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Hiiumaa heegelpitsid”

  25,07

  31 äärepitsi, 63 vahepitsi
  ja 95 mustrit rahvariietelt

  Raamatu tutvustus tagakaanel:

  1999. aastasse ulatuva saamislooga Hiiumaa heegelpitsimustrite raamat on jõudnud kaante vahele tänu Pika Maja Pitsiklubile. Tahtsime teha oma ajaloolised ja neist hiljem tuletatud mustrid kättesaadavaks kõigile, kes Hiiumaa pitse heegeldada soovivad. Samas on talletatu hea ka selleks, et me ise neid ei unustaks.

  Raamatu koostajad: Irina Tammis, Helgi Põllo, Sirje Eller, Aet Reha
  Väljaandja: Irina Tammise Disainistuudio ja Hiiumaa Käsitööselts

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Hiiumaa kindad”

  27,03

  Sini-valgekirjalised labakindad, pisikirjalised sörmekindad, toredad narmastega pulmakindad ja punasevärvilised kätised – need kõik kuulusid Hiiumaa naiste kudumisvara hulka. Raamatu lehekülgedelt leiab iga hiidlane, aga ka Hiiumaa sõber ja Eestimaa kudumite austaja terve hulga õpetusi, kuidas hiidlase moodi laba- ja sõrmkinnast kududa. Raamatus on 70 foto ja terve kinda skeemiga varustatud juhendit, mille järgi saab Hiiu kinnaste kudumisega hakkama nii algaja, kui ka kogenud kuduja.

  Mes moodi ne hiidlast sukavarrast kujuvad? Vöta see raamand ja tee klaariks.

  Raamatu autorid: Sirje Juurikaa ja Anu Pink
  Väljaandja: Saara Kirjastus, 2020

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Hiiu laste raamand”

  17,53

  Tutvustav tekst tagakaanel:

  “See raamand on lugemiseks lastele ja nende vanematele. Vehesed, klutid ja nagamannid leiavad siit ehk avastamisrõõmu ja üllatusmomente. Vanemad lugejad kogevad võib-olla äratundmisrõõmu. Meie kogumik on läbilõige erinevate inimeste mälupiltidest lapsepõlvest. Ajaliselt jutustame eelmise sajandi lugusid, mis ulatuvad nõukogude ajaperioodi välja. Raamandus leidub kirjakeelseid ja hiiukeelseid tekste ning laste omas ajas mängitud mänge, lauldud laule, lugemisi ja liisusalme.”

  Raamatu autorid: Lili Käär ja Merike Heinsoo
  Illustratsioonid: Roberta Laas
  Väljaandja: MTÜ Hiiu Öko, 2020

  Lisa korvi
 • Quick view

  Raamat “Äkine ja pigilest”

  21,26

  Hiidlaste keedused ja muud söömavärgid

  Tutvustav tekst tagakaanel:

  “Senne söömavärgiga juba aa kord sedasi – olgu hiidlane, saarlane vöi lihtsalt pötku, süüa tahtvad keik. Vahel vöib ju läätserokka, tuhlist ja mandilagagid süüa. Neh, nee meite äkised asjad aa ikke mönusad. Tee neid kalast vöi odrajähust, saad rutusti ehk äkisti valmis ja maitseb hee. Ja olete tei kuulend pigilestast? See meite saare soolat lestakala.

  Keik joomised äi ole mette janu kustutamiseks ja köhu täis joomiseks. Kodus tehet magus naps aa mekutamiseks! Vahetevahel vöib ka sedasi menna, et retsept vöib ju olemaski olla, kuid pole kis see toidu valmis teeks. Siis aa sedasi, kut Miku Kaarlil, et ühekordas olli köht nii tühi, et ajas eige naerma. Vaadad suust sisse ja jalakannad paistvad!”

  Raamatu autor Õie Laksberg

  Lisa korvi
CLOSE
Filter by price
Shopping cart close