Hiiumaa Käsitööselts

Hiiumaa Käsitööselts loodi 1998. aastal. Meie eesmärk on edendada käsitööd, jätkata selle traditsioone ja luua käsitöötooteid kui kunstiliiki.

2019. aasta suveks oli meil juba 111 liiget üle Hiiumaa.

Jaanuaris 2012 sai Hiiumaa Käsitööselts pikaajalisele rentile hoone Kärdlas Vabrikuväljak 2, mis on nüüd Hiiumaa käsitöömeistrite käsitöökoda. Väljakul kõrvuti asuvad kolm vana hoonet olid koduks Kärdla kalevivabriku meistritele. Väljaku lõpus asub pikk maja, mis varem oli tehasejuhi kodu. Täna kuulub hoone Hiiumaa muuseumile ja sealt saate teavet nii endise tehase kui ka Hiiumaa elu-olu kohta.

Maja rendile saamisega koos võtsime ka vastutuse hoone renoveerimise eest. Seetõttu oleme oma meeskonna liikmetega innukalt projekte kirjutanud ja kogukonnale tegevusi korraldanud. Ühistegevustena on meie seltsi liikmed teinud iga-aastaseid koristustöid nii hoovis kui majas sees. Ükskord, Kui maja on lõplikult renoveeritud, asuvad selles ruumid erinevateks tegevusteks, koolitusteks ning käsitöö müügiks. Käsitöölised saavad ruumide rentimise võimaluse ning siin asuvad ka seltsi kontori- ja laoruumid.

Sseni oleme aga maja suviti kasutanud käsitööpoe ja näituse kohana. Poe ja maja enda populaarsus on aasta-aastalt kasvanud. 2017. aastal saime oma esimese rahalise toetuse hoone renoveerimiseks ja maja sai uue välisilme. 2019. aastal saime Leader-projekti toel teha vee- ja kanalisatsiooni-, elektri-, ventilatsiooni- ja geotermilise energiaga seotud töid. Samuti saime Eesti Muinsuskaitseametilt toetuse katuse renoveerimiseks ning sisekujunduse ja tapeetide uurimiseks. Meie tubade seintel on olnud rohkem erinevaid tapeete kui paljudes teistes vanades majades Eestis.

Tulge meile külla! Tulge vaatama näitusi, tulge suvel poodi.

Kindlasti leiate meie juurest midagi sooja ja hingelähedast, mida endale või sõbrale osta. Rõõm on vastastikune. Saate Hiiumaalt suurepärase mälestuse ja meie meistrid saavad puhta rõõmu, kuna nende käsitöö on loonud kellegagi hingesideme.